اپل به معرفی آیپد ۱۴ اینچی بسیار نزدیک شده بود

براساس گزارشی جدید، ظاهراً اپل به معرفی آیپد پرو ۱۴ اینچی در سال جاری میلادی بسیار نزدیک بوده، بااین‌حال درنهایت تصمیم گرفته است که به سراغ مدل ۱۳ اینچی برود؛ محصولی که احتمالاً اوایل ۲۰۲۴ از راه می‌رسد.

اپل می‌خواهد اوایل سال آینده میلادی از نسل جدید آیپد پرو رونمایی کند و انتظار می‌رود این‌بار با تغییرات قابل‌توجهی روبه‌رو شویم. یکی از مهم‌ترین تغییرات، استفاده از پنل OLED خواهد بود. البته به‌غیراز این موضوع، اپل می‌خواهد مدل ۱۳ اینچی را جایگزین مدل ۱۲٫۹ اینچی کند؛ ظاهراً اپل به‌دنبال استفاده از نمایشگر بزرگ‌تری بوده است.

خبری از آیپد ۱۴ اینچی نخواهد بود

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، در گزارشی مدعی شده است که اپل واقعاً به عرضه آیپد پرو ۱۴ اینچی نزدیک شده بود، اما درنهایت تصمیم گرفته است که به سراغ مدل ۱۳ اینچی برود. بنابراین خبری از آیپد ۱۴ اینچی نخواهد بود.

گرمن برای اولین‌بار در سال ۲۰۲۱ از توسعه یک آیپد پرو بزرگ‌تر خبر داد و در ادامه شاهد انتشار شایعات دیگری درباره این محصول بودیم. اکثر این شایعات به ادامه توسعه این محصول اشاره داشتند.

قیمت آیپد پرو OLED

در اواسط ۲۰۲۲، «راس یانگ»، تحلیلگر DSCC، به این موضوع اشاره کرد که احتمالاً اپل در اوایل ۲۰۲۳ از یک تبلت ۱۴٫۱ اینچی رونمایی می‌کند که البته چنین اتفاقی رخ نداد. در اکتبر ۲۰۲۲ گزارشی مدعی شد که در فصل چهارم ۲۰۲۳ یک آیپد ۱۶ اینچی از راه می‌رسد که چنین اتفاقی بسیار بعید است و شاید در آینده نه‌چندان نزدیک شاهد معرفی چنین محصولی باشیم.

درنهایت اگرچه اپل ظاهراً توسعه آیپد ۱۴ اینچی را متوقف کرده است و فعلاً تنها با مدل ۱۳ اینچی روبه‌رو می‌شویم، اما به‌نظر می‌رسد توسعه مدل ۱۶ اینچی هنوز ادامه دارد؛ هرچند شاید درنهایت کوپرتینویی‌ها توسعه این محصول را هم متوقف کنند.

 

موارد مرتبط با این موضع:

درباره ی کامران جوادی